Osebna agilnost

 

Notranji saboterji, ki se jih večinoma ne zavedamo, so naši prikriti pomagači pa tudi najhujši sovražniki za naš uspeh. So naši notranji glasovi. Tisti tihi, a hkrati tako glasni. 

Gre za samodejne psihološke navade naših možganov in predstavljajo prepričanja in sodbe, ki nas omejujejo, ko se spopadamo s priložnostmi in & ali težavami v življenju, ki ga živimo. Gre za t.i. nevidne dejavnike, pri katerih človek sabotira samega sebe.Ali kot prispodoba dveh volkov, stare indijanske zgodbe. "Dva volkova sta, in ves čas se ravsata. Eden je tema in obup. Drugi je svetloba in upanje. Kateri volk bo zmagal? Zmaga tisti, ki ga hraniš."

Saboter saboterjev je zagotovo notranji kritik ali razsodnik. Potem pa jih najdemo še nekaj. Kontrolor, zmagovalec, neumornež, nepopustljivec, ustrežljivec, previdnež, strahopetnež, žrtev in racionalist. A vsem je glavni kritik - sodnik. Ko jih pogledaš tako, iz meta pozicije, si lahko hvaležen, za spoznanje. Kajti saboterji živijo v nas, in če se tega ne zavedamo in jih ni mogoče nadzorovati, so najhujša ovira za spremembe in naš napredek. V človeku povzročajo stres, konflikte in negativne občutke. In s tem ni prijetno.

 

Notranjega saboterja smo v otroštvu razvili kot mehanizem preživetja, katerega funkcija je v tem, da nas varuje pred slabimi izkušnjami & situacijami. Je kot nek naš obrambni mehanizem pred svetom. Zato je delovanje saboterjev večplastno in zelo povezano s tem, kako dojemamo sami sebe ter tudi kakšen odnos imamo s seboj in do sebe. Kakšne so naše identitete? Kaj je tisto, kar hranimo znotraj sebe? Kajti to ima moč nad nami.

In kot v vsaki zgodbi, tudi v zgodbi z notranjimi saboterji lahko postanemo junak. Če seveda to želimo in smo motivirani, se lahko naučimo premagovati težave z aktiviranjem drugačnega notranjega glasu in drugega področja naših možganov. Tako, da se zavestno osredotočimo na misli, emocije in gibe, ki ustvarjajo pozitivna čustva, kot so recimo radovednost, empatija, ustvarjalnost in mir. Tako svojim saboterjem jemljemo moč destrukcije oz. to moč uporabimo v svoj prid in postajamo osebno agilni.

Zagotovo pa je, da bomo težko premagali sovražnika, ki ga ne vidimo. Ali nasprotno, če je nekdo preoblečen v našega prijatelja, težko vidimo, da to ni. Lahko se odločimo, kako se želimo odzvati. Obvladovanje stanja je sposobnost obvladovanja vedenjskih rezultatov katerega koli sprožilca.

 

Vsebina:

  • Kaj je osebna agilnost.
  • Matrika pozicija žrtve vs. pozicija odgovornosti
  • Spoznali bomo 10 saboterjev in njihove sprožilce.
  • Prepoznali in identificirali svojega saboterja (ali dva) - najboljši začetek vašega novega odnosa z vašim saboterjem je, da ga čim pogosteje prepoznate. 
  • Kdo je vaš notranji saboter?
  • Kdaj se pojavlja?
  • Kakšna je njegova vloga in namen?
    • Se naučili, kako naš saboter deluje (zavedno, nezavedno) in kako ga sprejeti. 
    • Spoznali kako ga lahko uporabite v svojo korist.
      • Identificirali svoje identitete.
    • Pripravili svoj plan – novi jaz. Ni vam treba zanikati ali se boriti proti vsem negativnim prepričanjem - to samo poveča njihovo zatiranje in moč nad vami.
      • Zavestno zavedanje
      • Disociativna stanja
      • Ustvarjanje novih nevronskih povezav
    • Spoznali nekaj tehnik za pomoč in razvijanje osebene agilnosti

Osebna agilnost pomeni, da znamo igrati igro s saboterjem, da bomo zmagovalec. Kajti, ko se spoprijateljimo s saboterjem, se marsikaj spremeni. 

 

 

Program se izvaja v obliki delavnice z veliko praktičnih vaj in iger ter drugih didaktičnih pripomočkov z intenzivno vključitvijo vsakega posameznika v delo. Pri treningu vas coach z različnimi tehnikami vodi do vam lastnih spoznanj, rešitev in strategij, s katerimi boste lažje dosegali zastavljene cilje. Individualni pristop, ki izhaja iz vaših vrednot in veščin, dokazano zagotavlja najbolj učinkovito in dolgoročno metodo spreminjanja neučinkovitih vzorcev in zakoreninjenih prepričanj ter trajne osebne rasti.

 

 

Prednost 

  • Delo v majhni skupini,
  • individualni pristop,
  • intenzivno delo z veliko vaje,
  • takojšna povratna informacija in usmerjenost v vaš napredek, diskretnost in individualni komunikacijski coaching ter vaša osebna komunikacijska analiza.
Povpraševanje
Prepišite besedilo iz slike v polje
S klikom na gumb POŠLJI soglašate z našo politiko zasebnosti ter nameni zbiranja in obdelave osebnih podatkov.
Piškotki za analitiko
Ti se uporabljajo za beleženje analitike obsikanosti spletne strani in nam zagotavljajo podatke na podlagi katerih lahko zagotovimo boljšo uporabniško izkušnjo.
Piškotki za družabna omrežja
Piškotki potrebni za vtičnike za deljenje vsebin iz strani na socialna omrežja.
Piškotki za komunikacijo na strani
Piškotki omogočajo pirkaz, kontaktiranje in komunikacijo preko komunikacijskega vtičnika na strani.
Piškotki za oglaševanje
So namenjeni targetiranemu oglaševanju glede na pretekle uporabnikove aktvinosti na drugih straneh.
Kaj so piškotki?
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo in beleženjem piškotkov.V redu Več o piškotkih